Rubriky
Plavecký sortiment

Plavecké potřeby

Kde nakoupit sportovní plavecké vybavení? Lepší jsou specializované prodejny než supermarkety. Zde máte mé tipy:

Obchůdky + internetové obchody

 • Swimaholic.cz, Vladivostocká 1460/10b, 100 00 Praha 10-Vršovice (přímo na plaveckém bazenu Slavia), na Praze 7 (U Průhonu 17) mají výdejnu pro e-shop; nově otevřena prodejna i v Brně a v Plzni, mají široký sortiment renomovaných značek,
 • Marshal sport – Podolská 348/88, Praha 4 (kousek od bazénu Podolí),
 • Swim&relax – Plavecký stadion Podolí, Podolská 74, 147 00 Praha 4 (prodejna v areálu plaveckého stadionu Podolí),
 • Oslon – Holešovická tržnice, hala č. 16, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7 (potápění a vodní sporty),
 • Divers Direct – Československé  Armády 13, 160 00 Praha 6,
 • ARENA-PRAHA – Videňská 340, 252 42 Vestec, Praha západ (poblíž Jesenice).

Velké obchody

 • DECATHLON – Nákupní centrum Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 9,
 • Sportisimo:
  • Centrum Černý most, Chlumecká 765/6, Praha 9,
  • Palladium, Náměstí Republiky 1, Praha 1,
  • Metropole Zličín, Řevnická 121/1, Praha 5.

Výrobci (dodavatelé)

 • Matuška DENA – plavecké pomůcky (český výrobce), Dobruška.

Osobní zkušenosti

DECATHLON

Hodinky do vody a krátký neopren jsem kupovala na Černém mostě v DECATHLONu, mají tam na vyzkoušení i hodně plaveckých brýlí a pěkné sportovní oblečení za rozumnou cenu. Poměr cena/výkon je slušný. A když si zrovna nevyberete něco na plavání, určitě si koupíte něco jiného. Sportovní sortiment je široký.

Swimaholic.cz

Z menších obchůdků mám vyzkoušen obchůdek Swimaholic.cz. Koupila jsem si tam destičky, packy, ploutvičky, plavky značky Speedo a další výbavu. Zboží, které nemají v Delcathonu, bych kupovala ve Swimaholicu. Nicméně některý sortiment seženete jinde levněji. Obchůdek doporučuji.

Sportisimo

Pro základní výbavu můžete navštívit i Sportisimo na Praze 1 v Palladiu. Je lepší vybírat z osvědčených značek, jako jsou Arena či Speedo. V těchto supermarketech je bohužel často nabízen i hodně levný sortiment, který nemusí být vždy kvalitní. Nakoupíte tam zboží za rozumné ceny. S reklamací či výměnou zboží však nebývá problém.

Matuška DENA

Tento internetový obchod je vhodný pro veřejnost pouze v případě, že kupujete větší nákup, který se cenově vyplatí. Firma Matuška DENA působí na trhu hlavně jako dodavatel pro další obchody. Známé jsou jejich cenově dostupné destičky. Nicméně zasílají zboží na dobírku i pro veřejnosti. Mám kladnou osobní zkušenost. Zboží posílají prakticky okamžitě a vždy bylo dodáno v pořádku. Dodávají jako pozornost dokonce i malý dárek…

Závěr

Pokud chcete osobnější přístup a potřebujete zároveň nějakou radu, je lepší jít do menšího obchůdku. Menší obchod má pro fajnšmekry specializovanější výbavu. Pokud již víte, co chcete, tak ve větších obchodech to samé zboží najdete obvykle levněji. Případná reklamace bývá ve větších obchodech méně problémová. Větší obchody jsou orientovány masově na širokou veřejnost a bohužel nemívají tak úzce zaměřený sortiment.

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.