Rubriky
Plavecký sortiment

Jak si popsat plaveckou destičku fixou

Pokud si chceme označit plaveckou destičku nápisem či iniciály, můžeme použít fixy. Popisem sice destičku částečně znehodnotíme, ale v bazénu si ji poznáme a nemělo by dojít k nechtěné záměně destičky s nějakou jinou destičkou.

Snížíte tak riziko ztráty destičky. Můžete být i kreativní, nemusíte si kreslit jen písmenka, můžete destičku ozdobit třeba nějakými ornamenty apod. Můžete také na destičku umístit svůj telefon či odkaz na webové stránky. Jednak tento nápis lze použít jako reklamu a v případě ztráty se Vám někdo může podle kontaktu ozvat a destičku vrátit. Je to také jednoznačný identifikátor, že destička je prostě Vaše. Lepší destičky stojí kolem 500 Kč, takže to úplně levná záležitost není.

Bohužel běžné fixy bývají vodou rozpustné, takže při jejich použití byste zabarvili „celý“ bazén a nápis by časem naprosto zmizel… Pro popis lze využít fixy označené jako permanent maker, které jsou vodě odolné. V SEVT mají např. Centropen Popisovač 8566 Permanentní – černý založený na alkoholové bázi. Nicméně i některé fixy založené na vodní bázi mohou po zaschnutí odolat vodě. Např. Centropen Popisovač 8586 White permanent – bílý je založen na vodní bázi, a přesto po zaschnutí odolá vodě. Zde je v nabídce Centropen Popisovač 8516 Permanent – sada 4 barev se seříznutým hrotem.  Pro popis destiček, pacek a ploutví  mi ostrý hrot připadá lepší než seříznutý.  Počítám, že fixy budou běžně dostupné v jakémkoli papírnictví.

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.