Bazény Praha 8 a dostupné okolí

Podívám se zde na bazény dostupné z Kobylis Prahy 8. Hlavním kritériem je dopravní dostupnost z Kobylis. Paradoxně i bazén v Podolí na Praze 4 je relativně dostupný pomocí MHD. Nejblíže je samozřejmě nový bazén Šutka. Hned na Florenci máme Axu. Pro relax doporučuji bazének Step. Výstaviště je sice blízko, ale bazén je hodně pronajímán. Hloubětín má příjemně slanou vodu.

Bazén Šutka - pohled od silnice

Bazén Šutka

Aquacentrum Šutka je rozhodně nejlepší volbou. Jde o nově postavený bazén o délce 50 m. Poslední dobou začíná být dosti navštěvovaný. Míra obsazenosti je zobrazena přímo na webových stránkách bazénu, takže se můžete podívat, do čeho jdete :). O víkendu a po skončení pracovní doby je tam hodně lidí. Nicméně oproti jiným pražským bazénům je tam stále ještě relativně klid. Krásně si zaplavete ráno nebo těsně před zavíračkou.

V rámci vstupného můžete navštívit bazén, páru, relaxační centrum i saunu. Za saunu si připlatíte 30 Kč za prostěradlo. Vyplatí se koupit permanentku, která je přenosná. Peníze na ní časem nepropadají a platíte pak pouze 1,5 Kč za minutu. 20 min. je na převlečení zdarma. První dobití je v minimální výši 1200 Kč (200 Kč čip + 1000 Kč kredit), další výše dobití závisí na vás.

Bazénu nemám skoro co vytknout. Nádherná padesátka. Pouze v krajních drahách pro kondiční plavání někdy bývají nečistoty na dně ve formě vazkého slizu, podobně jako se v bytě usazuje na určitých místech prach. Toto mi vadí, obzvláště je to patrné večer. Celkově je však voda čistá.

Bazén Podolí

Bazén v Podolí je nejznámějším a nejvíce navštěvovaným bazénem v Praze. Sjíždí se sem lidé z celé Prahy. Kromě vnitřního 50 m bazénu jsou k dispozici i dva venkovní bazény (vyhřívaný 33 m a nevyhřívaný 50 m). V létě se lze zároveň venku opalovat. Všechny bazény jsou však hluboké, což není vhodné pro výuku plavání u začátečníků. Voda je zde čistá. Venkovním bazénům by občas neuškodilo lepší vyčištění kachliček, které jsou na dně občas zelené od řas. Ti kdo plavou s hlavou nad vodou mají výhodu, že tyto věci nevnímají…

Rekonstrukcí prošly páry, které se nyní nesou v moderním duchu. Celkově byl bazén zrekonstruován před několika lety. Bazén patří k těm levnějším a cenově dostupnějším. Opět je vhodné koupit permanentku. Nicméně permanentka po určité době propadá, nebo ji musíte obnovit dalším dobitím. Permanentka nutí zákazníky do bazénu chodit.

Bazén Výstaviště

U bazénu Výstaviště  si musí návštěvník hlídat pronájem drah. V některých časech jsou dráhy kompletně pronajaty a nikoho pak do bazénu nepustí. Rozpis volných drah pro veřejnost je samozřejmě zobrazen na stránkách bazénu. Jedna část bazénu je značně hluboká, takže tam občas rejdí potápěči v přístrojích… Pokud nejezdíte MHD, je třeba k nákladům připočítat parkovné u bazénu, které není úplně levné a může se vám při 90min. pobytu vyšplhat skoro až na cenu vstupného do bazénu, takže vás pak vyjde bazén na dvojnásobnou cenu.

Pro ty, kteří opravdu často plavou, tak je zde výjimečná nabídka permanentky na 5 měsíců, která stojí 3990 Kč a v rámci ní můžete chodit do bazénu jak je libo. Takže když např. chodíte 1 × týdně, tak vstupné vychází v přepočtu cca na 200 Kč, když budete chodit 2 × týdně, tak vstupné vychází na 100 Kč, když budete chodit 4 × týdně, tak vstupné vychází na 50 Kč. Pro častý trénink to může být zajímavá nabídka.

Cenové srovnání vstupného k září 2018

Bazén 50 metrů

Bazén Ceník vstupného
60 min. 90 min.
Šutka 125 Kč (+ 20 minut zdarma) cca 170 Kč (+ 20 minut zdarma)
Podolí 110 Kč 120 Kč
Koupaliště Na Stírce letní provoz (bazén 42,5 m)
150 Kč celodenní vstup
Koupaliště Čakovice letní provoz
120 Kč vstup (asi celodenní)

Bazén 25 metrů

Bazén Ceník vstupného
60 min. 90 min.
Výstaviště 100 Kč 130 Kč
Hloubětín 120 Kč 160 Kč
Sportcentrum Step dopoledne 110 Kč, odpoledne 130 Kč (čas strávený v šatnách je zdarma) 270 Kč wellness
Letňany Lagoon 140 Kč (2,5 h)
ráno 70 Kč
Lázně AXA 60 Kč 90 Kč
Koupaliště Ládví letní provoz (bazén 30 m)
150 Kč celodenní vstup

Většina bazénů dává možnost zakoupení levnějších permanentek.

Další informace

Související články

Author: Jitka Vachtová

Věnuji se plavání a pro zájemce nabízím individuální výuku a tréninky plavání pro dospělé v bazénu Šutka na Praze 8.