Rubriky
Plavání

Bazény Praha 8 a dostupné okolí

Podívám se zde na bazény dostupné z Kobylis Prahy 8. Hlavním kritériem je dopravní dostupnost z Kobylis. Paradoxně i bazén v Podolí na Praze 4 je relativně dostupný pomocí MHD. Nejblíže je samozřejmě novější bazén Šutka. Hned na Florenci máme Axu. Pro relax doporučuji bazének Step. Výstaviště je sice blízko, ale bazén je hodně pronajímán. Hloubětín má příjemně slanou vodu.

Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka je rozhodně nejlepší volbou. Jde o nově postavený bazén o délce 50 m. Poslední dobou začíná být dosti navštěvovaný. Míra obsazenosti je zobrazena přímo na webových stránkách bazénu, takže se můžete podívat, do čeho jdete :). O víkendu a po skončení pracovní doby je tam hodně lidí. Nicméně oproti jiným pražským bazénům je tam stále ještě relativně klid. Krásně si zaplavete ráno nebo těsně před zavíračkou.

V rámci vstupného můžete navštívit bazén, páru, relaxační centrum i saunu. Za saunu si připlatíte 50 Kč za prostěradlo. Vyplatí se koupit permanentku, která je přenosná. Peníze na ní časem nepropadají a platíte pak pouze 1,8 Kč za minutu. + 20 min. je na převlečení zdarma. První dobití je v minimální výši 1200 Kč (200 Kč čip + 1000 Kč kredit), další výše dobití závisí na vás.

Plavecký stadion Podolí

Bazén v Podolí je nejznámějším a nejvíce navštěvovaným bazénem v Praze. Sjíždí se sem lidé z celé Prahy. Kromě vnitřního 50 m bazénu jsou k dispozici i dva venkovní bazény (vyhřívaný 33 m a nevyhřívaný 50 m). V létě se lze zároveň venku opalovat. Všechny bazény jsou však hluboké, což není vhodné pro výuku plavání u začátečníků.

Voda je zde čistá. Venkovním bazénům by občas neuškodilo lepší vyčištění kachliček, které jsou na dně občas zelené od řas. Ti kdo plavou s hlavou nad vodou mají výhodu, že tyto věci nevnímají… Rekonstrukcí prošly páry, které se nyní nesou v moderním duchu. Celkově byl bazén zrekonstruován před několika lety.

Bazén patří k těm levnějším a cenově dostupnějším. Opět je vhodné koupit permanentku. Nicméně permanentka po určité době propadá, nebo ji musíte obnovit dalším dobitím. Permanentka nutí zákazníky do bazénu chodit.

Bazén Výstaviště

U bazénu Výstaviště  si musí návštěvník hlídat pronájem drah. V některých časech jsou dráhy kompletně pronajaty a nikoho pak do bazénu nepustí. Rozpis volných drah pro veřejnost je zobrazen na stránkách bazénu. Nově od října 2022 bazén nabízí dvě sauny, a to finskou a biosaunu.

Jedna část bazénu je značně hluboká, takže tam občas rejdí potápěči v přístrojích… Pokud nejezdíte MHD, je třeba k nákladům připočítat parkovné u bazénu, které není úplně levné a může se vám při 90min. pobytu vyšplhat skoro až na cenu vstupného do bazénu, takže vás pak vyjde bazén na dvojnásobnou cenu.

Venkovní koupaliště

V létě se můžete podívat též na venkovní koupaliště. Například je k dispozici koupaliště Na Stírce s bazénem 42,5 m a letním provozem s celodenním vstupem. Celoročně tam funguje sauna. Dále máme v Praze koupaliště Čakovice opět s celodenním vstupem.

Vstupné k říjnu 2022

Bazény 50 metrů

BazénCeník vstupného
60 min.90 min.
Aquacentrum Šutka155 Kč (+ 20 minut zdarma)cca 209 Kč (+ 20 minut zdarma)
Plavecký stadion Podolí140 Kč150 Kč

Bazény 25 metrů

Bazén Ceník vstupného
60 min. 90 min.
Výstaviště120 Kč160 Kč
Hloubětín130 Kč170 Kč
Sportcentrum Step Praha150 Kč (na věrnostní kartu, čas strávený v šatnách je zdarma)345 Kč wellness (vodní a saunový svět)
Letňany Lagoon160 Kč (vstup není asi časově omezen)160 Kč (vstup není asi časově omezen)
Lázně AXA60 Kč (1 min. = 1 Kč)90 Kč (1 min. = 1 Kč)

Některé bazény dávají možnost zakoupení levnějších permanentek.

Další informace

Související články

Autor: Jitka Vachtová

Nabízím individuální tréninky plavání v bazénu Šutka na Praze 8. Budete-li mít o tréninky zájem, kontaktujte mne.