Rubriky
Plavání

Bazény Praha 8 a dostupné okolí

Podívám se zde na bazény dostupné z Kobylis Prahy 8. Hlavním kritériem je dopravní dostupnost z Kobylis. Paradoxně i bazén v Podolí na Praze 4 je relativně dostupný pomocí MHD. Nejblíže je samozřejmě nový bazén Šutka. Hned na Florenci máme Axu. Pro relax doporučuji bazének Step. Výstaviště je sice blízko, ale bazén je hodně pronajímán. Hloubětín má příjemně slanou vodu.

Bazén Šutka

Aquacentrum Šutka je rozhodně nejlepší volbou. Jde o nově postavený bazén o délce 50 m. Poslední dobou začíná být dosti navštěvovaný. Míra obsazenosti je zobrazena přímo na webových stránkách bazénu, takže se můžete podívat, do čeho jdete :). O víkendu a po skončení pracovní doby je tam hodně lidí. Nicméně oproti jiným pražským bazénům je tam stále ještě relativně klid. Krásně si zaplavete ráno nebo těsně před zavíračkou.

V rámci vstupného můžete navštívit bazén, páru, relaxační centrum i saunu. Za saunu si připlatíte 50 Kč za prostěradlo. Vyplatí se koupit permanentku, která je přenosná. Peníze na ní časem nepropadají a platíte pak pouze 1,5 Kč za minutu. 20 min. je na převlečení zdarma. První dobití je v minimální výši 1200 Kč (200 Kč čip + 1000 Kč kredit), další výše dobití závisí na vás.

Bazén Podolí

Bazén v Podolí je nejznámějším a nejvíce navštěvovaným bazénem v Praze. Sjíždí se sem lidé z celé Prahy. Kromě vnitřního 50 m bazénu jsou k dispozici i dva venkovní bazény (vyhřívaný 33 m a nevyhřívaný 50 m). V létě se lze zároveň venku opalovat. Všechny bazény jsou však hluboké, což není vhodné pro výuku plavání u začátečníků.

Voda je zde čistá. Venkovním bazénům by občas neuškodilo lepší vyčištění kachliček, které jsou na dně občas zelené od řas. Ti kdo plavou s hlavou nad vodou mají výhodu, že tyto věci nevnímají… Rekonstrukcí prošly páry, které se nyní nesou v moderním duchu. Celkově byl bazén zrekonstruován před několika lety.

Bazén patří k těm levnějším a cenově dostupnějším. Opět je vhodné koupit permanentku. Nicméně permanentka po určité době propadá, nebo ji musíte obnovit dalším dobitím. Permanentka nutí zákazníky do bazénu chodit.

Bazén Výstaviště

U bazénu Výstaviště  si musí návštěvník hlídat pronájem drah. V některých časech jsou dráhy kompletně pronajaty a nikoho pak do bazénu nepustí. Rozpis volných drah pro veřejnost je samozřejmě zobrazen na stránkách bazénu.

Jedna část bazénu je značně hluboká, takže tam občas rejdí potápěči v přístrojích… Pokud nejezdíte MHD, je třeba k nákladům připočítat parkovné u bazénu, které není úplně levné a může se vám při 90min. pobytu vyšplhat skoro až na cenu vstupného do bazénu, takže vás pak vyjde bazén na dvojnásobnou cenu.

Pro ty, kteří opravdu často plavou, tak je zde výjimečná nabídka permanentky na 5 měsíců, která stojí 3990 Kč a v rámci ní můžete chodit do bazénu jak je libo. Takže když např. chodíte 1 × týdně, tak vstupné vychází v přepočtu cca na 200 Kč, když budete chodit 2 × týdně, tak vstupné vychází na 100 Kč, když budete chodit 4 × týdně, tak vstupné vychází na 50 Kč. Pro častý trénink to může být zajímavá nabídka.

Cenové srovnání vstupného k sprnu 2021

Bazény 50 metrů

BazénCeník vstupného
60 min.90 min.
Šutka135 Kč (+ 20 minut zdarma)cca 180 Kč (+ 20 minut zdarma)
Podolí110 Kč120 Kč
Koupaliště Na Stírceletní provoz (bazén 42,5 m) 150 Kč celodenní vstup
Koupaliště Čakoviceletní provoz 120 Kč vstup (asi celodenní)

Bazény 25 metrů

Bazén Ceník vstupného
60 min. 90 min.
Výstaviště100 Kč130 Kč
Hloubětín120 Kč160 Kč
Sportcentrum Step Praha130 Kč (čas strávený v šatnách je zdarma)295 Kč wellness (vodní a saunový svět)
Letňany Lagoon140 Kč (není uvedena doba)
Lázně AXA60 Kč (1 min. = 1 Kč)90 Kč (1 min. = 1 Kč)
Koupaliště Ládvíletní provoz (bazén 30 m) 150 Kč celodenní vstup

Většina bazénů dává možnost zakoupení levnějších permanentek.

Další informace

Související články

Autor: Jitka Vachtová

Jsem soukromou trenérkou plavání. Individuální tréninky plavání nabízím v bazénu Šutka na Praze 8.