Jaké koupit plavecké ploutve?

Pro správnou techniku kraulového či znakového kopu je vhodné občas plavat s plaveckými ploutvemi. Mohou se tak odbourat chyby, kterých se začátečníci i pokročilejší plavci dopouštějí. Ploutve zároveň posilují hýžďové svaly, více ucítíte, že kop vychází nejenom z kyčle, ale až z břicha. Plavání s ploutvemi zvýší vaši rychlost ve vodě a zlepší se poloha těla ve vodě.

Ploutve pomůžou ve výuce správného záběru. Důležité je, aby šlo o tréninkové ploutve. Z ploutví bych sama za sebe doporučila:

Můžete se také poohlédnout i po těch nejprodávanějších ve Sportexu či nejprodávanějších v Marhal sportu. Doporučuji vše na místě ozkoušet, jak ploutve sedí či nesedí na noze a jaký z nich máte celkově pocit… Osobně mám zakoupeny tréninkové ploutve Speedo BioFUSE a Arena Powerfin.

Sportex pro vás má ke shlédnutí ploutvičkový speciál:

Pro trénikové účely v bazénu musí jít o krátké tréninkové ploutve, nikoli o ploutve potápěčské. Potápěčské ploutve jsou při plavání mezi veřejností obvykle v plaveckých bazénech přímo zakázány (viz např. návštěvní řád Aquacentra Šutka). Pro začátečníky platí: čím kratší a měkčí ploutve, tím lépe.

Plavecké potřeby lze koupit v obchodech plaveckých potřeb, já obvykle nakupuji ve Sportexu. Sportex není ale úplně levný a občas sortiment seženete jinde levněji.

Author: Jitka Vachtová

Věnuji se plavání a pro zájemce nabízím individuální výuku a tréninky plavání pro dospělé v bazénu Šutka na Praze 8.